Vides objekti veido Cēsu Sv. Jāņa baznīcas koptēlu

Pēc restaurācijas Cēsu Svētā Jāņa baznīca nenoliedzami un strauji atguvusi savu pievilcību gan cēsnieku, gan pilsētas viesu acīs. Pie esošajiem apstākļiem valstī un pasaulē pēdējos divos gados, tas bijis iespējams, pateicoties radošiem risinājumiem, no kuriem allaž izceļam torņa izgaismošanu un dažādas tematikas muzikālo gaismu stāstus. Savu lomu, protams, spēlē arī labiekārtotā vide ap baznīcu.

Muzikālie gaismu stāsti pulcina ļaudis epidemioloģiski drošā veidā, tādejādi padarot baznīcu par vienu no tūrisma maršrutos un aktivitātēs iekļaujamu objektu, ko nepārprotami apliecina fakts, ka 2021.gadā par Gada cēsnieku kļuva šo stāstu idejas autors un tehniskais īstenotājs Uldis Skroders. Arī  Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, pasniedzot Gada cēsnieka balvu akcentēja: “Šogad nominantu plejāde bija izteikti spēcīga, un katrs no viņiem paveicis izcilas lietas un ar katru no viņiem mēs lepojamies! Bet gods kļūt par gada cēsnieku Uldim ir vairāk nekā pelnīts. Tas, kā viņš ieguldījis savu enerģiju, laiku un līdzekļus, lai mūsu pilsētas sirds, Sv. Jāņa baznīca, iemirdzētos vēl neredzētā gaismā, ir unikāls devums ne tikai Cēsīm, bet visai Latvijai. Turklāt, viņa radošā atdeve, attieksme pret detaļām un tehniskās zināšanas ir nenovērtējamas! Jo aizvadīts sarežģīts gads, taču šī Sv. Jāņa baznīcas gaismu un mūzikas spēle saliedēja un nesa prieku gan cēsniekiem, gan pilsētas viesiem,”

Siltajās vasaras dienās varēja īpaši labi novērot, kā baznīcas apkārtne, īpaši, ar soliņiem un laternām labiekārtotais skvēriņš aiz baznīcas, atdzīvojas un kļūst par satikšanās un atpūtas vietu. Pašā gada nogalē, 17.novembrī, baznīcas teritoriju papildināja vēl viens, draudzei praktiski ļoti noderīgs vides objekts – informatīvais stends. To izgatavojis metālkalējs Jānis Martinsons, ar kuru baznīcai gan Eiropas finansētā projekta ietvaros, gan iepriekš izveidojusies pastāvīga un veiksmīga sadarbība. Stenda uzstādīšana saskaņota Cēsu novada būvvaldē, lai to izdarītu, pieņemta arhitekta Imanta Timermaņa palīdzība. Turpmāk tieši šeit ikviens varēs uzzināt par aktualitātēm draudzē un, protams, baznīcas organizētām kultūras aktivitātēm.

Kā jau iepriekš esam rakstījuši, restaurācija notika astoņu  sadarbības partneru kopīgā projekta “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos” ietvaros. Cēsu Svētā Jāņa baznīcas restaurācijas projekta I kārtu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF), līdzfinansējumu nodrošina Cēsu novada pašvaldība un Cēsu Sv. Jāņa lauku evaņģēliski luteriskā draudze. Baznīcas restaurācijas kopējās izmaksas atbilda prognozētajiem – 1,7 miljoniem eiro, no tiem 1,38 miljoni ir ERAF finansējums.

Ziņu kategorijas

Scroll to top