Mana sirds – mans ezers

Ir tapis jauns audiovizuāls stāsts “Mana sirds – mans ezers”, ko kā sveicienu Cēsīm 815 gadu jubilejā Cēsu Svētā Jāņa baznīca ar radošās un tehniskās komandas palīdzību sāks stāstīt tieši Cēsis 815. Skanam tālāk! svētku priekšvakarā vakarā – piektdien 16.jūlijā.

Kad baznīca viegli nodreb no pamatiem līdz pat jumta korei un atver acis, skatam atklājas tie cilvēki, kuri ļāvuši baznīcas sirdij pukstēt cauri laikiem. Tas ir bijis pulksteņmeistars Aleksandrs Portens, kurš dienu no dienas 40 gadus uzgriezis baznīcas pulksteni. Tas ir bijis mācītājs Voldemārs Maldonis, kurš nepagurdams sniedzis palīdzīgu roku, iedvesmojot, atbalstot un paplašinot robežas. Skatiens slīd arvien augstāk un augstāk un atduras izcilā amatnieka Sārumu Mārča izlolotajā baznīcas tornī. Šis ir stāsts par Cēsīm tik raksturīgo skaistumu, patriotismu un drosmi būt brīvam.

Šo stāstu radījuši: ideja, scenārijs, balss – Laura Čaupale , dzejas konsultante – Māra Liniņa, arhīva materiālu atlase – vēsturnieks Gundars Kalniņš, gaismu dizains – Uldis Skroders, audio dizains – Kristaps Paegle.

Izmantotā mūzika: Haralds Sīmanis “Ezers”, Emīls Dārziņš “Melanholiskais valsis”, izpilda Kaspars Zemītis, Hans Zimmer “Time”.

Izmantotā dzeja: Rainis, Ojārs Vācietis, Kaspars Dimiters.

Audiovizuālais stāsts būs dzirdams un redzams katru nedēļas nogali līdz oktobra beigām- piektdienu un sestdienu vakaros līdz ar tumsas iestāšanos apaļās stundās.

Projekts tapis sadarbībā ar pašvaldības aģentūru Cēsu Kultūras centrs. Atbalsta Cēsu novada pašvaldība un Cēsu Sv. Jāņa baznīcas atjaunošanas fonds.

Ziņu kategorijas

Scroll to top