Lielā draudzes ekskursija 2023

"Un tie pastāvēja apustuļu mācībā un sadraudzībā, maizes laušanā un lūgšanās." (Ap.d. 2:42)

Vasaras izskaņā Cēsu Sv. Jāņa draudze devās kopīgā ekskursijā, iepazina interesantas vietas Gulbenes pusē, no sirds izrunājās viens ar otru, smēlās iedvesmu jaunajai sezonai gan saviem ikdienas darbiem, gan aktivitātēm baznīcā.

Diena sākās ar svētbrīdi skaistajā Velēnas baznīcā. Iepazināmies ar draudzes priekšnieci Lailu Uisku, apskatījām interesantus objektus: altārgleznu, biktskrēslu, koka griestu balstus, kā arī vienas no labākajām Latvijas ērģelēm.

Tad piedalījāmies izglītojoši interaktīvās aktivitātēs “Gulbenes Dzelzceļš un tvaiks” (Escape room, interaktīva darbošanās ar ~30 ierīcēm, ekskursija ar elektrovilcieniņu). Pārsteidza plašais kvalitatīvu un interesantu aktivitāšu piedāvājums, kas paredzēts gan pieaugušajiem un senioriem, gan bērniem. Uzzinājām, kad un kur sāka braukt pirmais vilciens, kā atšķiras vilcieni, kas ir spararats un kā var braucot ar velosipēdu darbināt vilcieniņu, varējām arī nofotografēties un foto saņemt epastā.

Gleznaino Stāmerienas pili apskatījām, klausoties gides Anitas Birznieces atraktīvajā stāstījumā. Bērni pētīja pili, veicot orientēšanās aktivitātes. Apskatījām I. Drulles vides objektus un A. Naumova gleznas.
Dienas otrajā pusē – pikniks un sadraudzība Stāmerienas ezera krastā. Varējām peldēties, laiku vadīt sarunās. Mācītājs Didzis aicināja dalīties atmiņās par katram savu iesvētību brīdi un mācītāju, kurš iesvētīja. Garšīgās pusdienas mums pagatavoja kafejnīcā “Sonāte”.

Ciemojāmies unikālajā Litenes pudeļu dārzā, ko izveidojusi bijusī sporta skolotāja Aina Zīle. Varēja apskatīties skulptūras, kas veidotas no stikla pudelēm un cementa, piem., sirsniņu, koku, piramīdu, varēja izmēģināt dažādas sportiskas atrakcijas, piem., bumbiņu un šautriņu mešanu, iziet labirintu. Tika izpētīta pudeļu kolekcija no visas pasaules- stūres, dzīvnieku, auto, mūzikas instrumentu u.c. formās, ietērptas dažādos apģērbos- jakās, cepurēs, ar dažādu pildījumu.

Ekskursijas noslēgumā piedzīvojām sirsnīgu uzņemšanu Gulbenes draudzē. Draudzes priekšniece Iveta Zvirgzdiņa un draudzes pārstāvji bija sagatavojuši ne tikai interesantu stāstījumu par baznīcu un kopīgu Dieva slavēšanu klausoties ērģeles un dziedot, bet arī sadraudzības mielastu. Satikām draugus un iepazinām jaunus sarunājoties, apspriežot praktiskas un garīgas draudzes dzīves organizēšanas iespējas.

Par lielisko dienu vēlamies pateikties pasākuma organizatorēm Gunai un Indrai, par garīgo maizi – mācītājam Didzim.

Ekskursijas mirkļus fotogrāfijās iemūžināja Sigita, Andis, Baiba, un Indra.

Ziņu kategorijas

Scroll to top