Komponistes Indras Rišes autorkoncerts

Sestdien, 11. jūlijā, plkst. 18.00 Cēsu Sv. Jāņa baznīcā notiks komponistes Indras Rišes autorkoncerts “Šamanis pilsētā”.

Indra Riše ir viena no aktīvākajām mūsdienu latviešu komponistēm, viņa izmanto savu Latvijā un ārzemēs spodrināto talantu dažādos žanros, īpaši pievēršoties ērģeļmūzikai. Šogad Indra ievēlēta par Latvijas Komponistu savienības priekšsēdētāju.

Koncertā skanēs mūzika ērģelēm solo, ērģelēm un flautai, kamerorķestrim. Pirmo reiz tiks atskaņota kompozīcija “Rudens meditācijas” ērģelēm un kamerorķestrim.

Indras Rišes mūziku atskaņos starptautiski pazīstamā latviešu ērģelniece Ligita Sneibe (Latvija/Zviedrija), flautiste Anete Toča un Vidzemes kamerorķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā.

Ar šo koncertu iesāksies mūzikas festivāls “Latviešu ērģeļmūzikas svētki”, tā programmā paredzēti trīs koncerti, katrā no tiem izvirzot priekšplānā kādu īpašu latviešu mūzikas šķautni.

Festivāla turpinājumā, 29.augustā, koncertprogrammu “Bahs un latvieši” piedāvās pazīstamais mūziķu trio Kristīne Adamaite (ērģeles), Artis Sīmanis (saksofons) un Jolanta Strikaite (soprāns). Te līdzās dižā Johana Sebastjana Baha mūzikai skanēs tieši šim mūziķu ansamblim veltītas latviešu autoru kompozīcijas.

Savukārt 12. septembrī paredzēts “Vidzemes ērģelnieku koncerts”. Šis koncerts turpinās  pirms vairākiem gadiem aizsākto tradīciju, kad pie Cēsu Sv. Jāņa baznīcas ērģelēm tiekas profesionāli ērģelnieki no dažādām Vidzemes pilsētām. Šoreiz programmu veidos ar Vidzemi saistītu latviešu komponistu mūzika.

Festivāla “Latviešu ērģeļmūzikas svētki” galvenie mērķi ir – popularizēt latviešu komponistu mūziku un parādīt Cēsis kā vienu no Latvijas ērģeļkultūras centriem ar noturīgām koncertu tradīcijām, restaurētām ērģelēm un topošo ērģelnieku izglītošanās iespējām Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā.

Festivālu rīko Cēsu Sv. Jāņa draudze sadarbībā ar Cēsu Kultūras centru.
Projekta vadītāja ir Lelde Krastiņa, Cēsu Sv. Jāņa draudzes ērģelniece.

Pasākumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Cēsu novada pašvaldība un Cēsu sv. Jāņa draudze.

Ieeja par ziedojumiem. 

Ziņu kategorijas

Scroll to top