Jauniešu koris “Kamēr…” nāk klajā ar trīs baznīcu koncertciklu “JAUNA GAISMA”

Koncertsēriju “Jauna gaisma” koris “Kamēr… ” iecerējis iestudēt pavasara atmodas un cerību laikā, uzrunājot trīs Latvijas cilvēkiem mīļas dažādu mūsu Dzimtenes reģionu baznīcās, kurās ļoti dīvainā kārtā kolektīvs pēdējo desmit gadu laikā nav uzstājies – koncerti notiks Cēsu Sv. Jāņa baznīcā (29. aprīlī), Rīgas Lutera baznīcā Torņakalnā (30. aprīlī) un Dubultu Evaņģēliski luteriskajā baznīcā (6. maijā).

Koncertcikla iecere kora mākslinieciskajam vadītājam un galvenajam diriģentam Jurģim Cābulim radusies, iedvesmojoties no Ērika Vitekra (Eric Whitacre) skaņdarba “Lux Nova”. Gaisma ir pārpasaulīgs simbols – tā sevī apvieno patiesas vērtības, kas nepieciešamas šodienas laiktelpā – miers, uzticēšanās, atpestīšana un pašapziņa. Gaisma mūsdienu pasaules jaunajās reālijās vairs nav pašsaprotama, cilvēkiem kara apstākļos slēpjoties tumšās, baisās vietās, bet, kas ir paradoksāli – lai saglabātu savu dzīvību un ticību gaismai nākotnē.

Tiem, kam ir dota iespēja radīt gaismu, tā ir jāstiprina, jāgodā un jānes citiem, kuri pēc tās alkst. Mēs esam atbildīgi par šo jauno gaismu un tās mērojamo ceļu. Pašlaik pasaules laiktelpa ir ļoti sadrumstalota, tajā nav, kur pieķerties. Vienlaikus – šis ir jaunu iespēju laikmets, kurā vērtības ir mūsu katra izvēle. Koncertcikla “Jauna gaisma” koncepcija ir veidota, balstoties uz cilvēka iekšējās pasaules mijām: izmisums – aizrautība; neziņa – pašapziņa.
Koncertprogrammā ietverti spoži komponistu Nīsteda, Vitekra, Sandstrēma, Augustina, Dārziņa, Vaska, Vīgnera, Mediņa, I. Kalniņa un Jančevska skaņdarbi. Tos vienotā vēstījumā savērps piecu izcilu latviešu dzejnieku – Brūvera, Ziedoņa, U. Bērziņa, Kunnosa un Leinerta – gaismas visneiedomājākajām izpausmēm veltītie garadarbi, kurus koncertos lasīs talantīgā aktrise Sandija Dovgāne.
Diriģenti: Jurģis Cābulis un Patriks Kārlis Stepe.

Koncertu biļetes iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs: https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/26694
Koncertciklu organizē biedrība “Kamēr mūzika”, to atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Rīgas pašvaldības Kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācija “Ave Sol”.

Informāciju sagatavoja:
Andrejs Stupins
kora “Kamēr…” direktors
andrejs@kamer.lv

Ziņu kategorijas

Scroll to top