Galerija: Jauna tradīcija, lai pateiktu paldies

Cēsu Sv. Jāņa draudzē radīta jauna tradīcija – pasniegt īpašu pateicības zīmi draudzes locekļiem, kuri sevi apliecinājuši uzticamā kalpošanā draudzei. Pirmie deviņi to saņēma pēc 29. augusta dievkalpojuma.

Draudzes mācītājs Didzis Kreicbergs pastāstīja, ka par šādu apbalvojumu domāts jau labu laiku: “Latvijas evaņģēliski luteriskai Baznīcai ir pateicības zīme “Uzticības vairogs”, bet lielākās draudzēs uzticamo kalpotāju ir daudz, visiem to nepasniegs. Jau sen draudzes padomē domājām, kā pateikt paldies mūsu aktīvajiem kalpotājiem, tā rosinot, iedrošinot un iedvesmojot arī citus kalpot aktīvāk. Radās doma iedibināt draudzes īpašo apbalvojumu. Jau kopš mācītāja Krista Kalniņa laikiem draudzei ir simbols – krusta zīmes formā sakrustotas nagla un ērkšķis. Tapa ideja, ka to var attēlot atzinības zīmē, ko pasniegt kalpotājiem, un tā radās Cēsu Sv. Jāņa krusta zīme.”

Tās pasniegšana notika draudzei nozīmīgā dienā, jo 29.augusts ir Jāņa Kristītāja asinsliecības diena. Arī citus gadus šī ceremonija būs šajā datumā vai tam tuvākajā svētdienā.

Mācītājs norāda, ka cilvēki, kuri kā pirmie saņēma atzinības zīmes, ilgus gadus bijuši aktīvi kalpotāji draudzē, liela daļa to dara vēl joprojām. Kā pirmie Cēsu Sv. Jāņa krusta zīmi saņēma Vija Alksne, Alda Berga, Velta Bērziņa, Valentīna Gusāre, Maija Kalnupa, Astrīda Kamša, Līga Miglāne, Rūta Siliņa un Biruta Sproģe. Diemžēl Biruta šajā gadā tika aizsaukta mūžībā, viņas atzinības zīmi piemiņai saņems ģimenes locekļi. D. Kreicbergs atzīst, ka sākotnējais saraksts ar tiem, kuri pelnījuši atzinību, bijis garāks, bet, uzrunājot katru, daži izteikušies, ka vēl nejūtas to pelnījuši, tāpēc turpināšot kalpošanu, bet pateicībai vēl laiks pienāks. “Ceram, ka ir iedibināta jauna tradīcija, un ik pa laikam, droši vien ne katru gadu, draudzes padome šādi pateiks paldies par uzticamo kalpošanu.”

Var minēt, ka pasākums bija pirmais publiskais notikums jaunajai draudzes padomes priekšniecei Silvijai Kalniņai, kuru amatā draudzes padome ievēlēja iepriekšējā nedēļā.

Ziņu sagatavoja evaņģēlists Jānis Gabrāns

Ziņu kategorijas

Scroll to top