Galerija: Restaurācijas aktualitātes 2020. gada februārī

Pateicoties labvēlīgiem laikapstākļiem, būvdarbi baznīcas restaurācijas projekta ietvaros tiek turpināti.

Baznīca ir pilnībā atbrīvota no sastatnēm un drošības sieta, un visā savā atgūtajā krāšņumā ir aplūkojama cēsnieku un viesu acīm. Šobrīd norit teritorijas labiekārtošana un jau ir nojaušamas baznīcas skvēra jaunās aprises ēkas ziemeļu pusē. Top bruģēts gājēju celiņš, turpat tiks izvietoti ērti soliņi cēsniekiem un Cēsu viesiem. Pirms neilga laika ir uzstādītas metālmākslinieka Jāņa Martinsona veidotās laternas, kuru spožās gaismas skvēram piešķir īpašu noskaņu.

Iestājoties pavasarim, turpināsies pārtrauktie darbi pie fasādes, un vasarā skats uz baznīcu būs brīvs arī no drošības barjerām un ikvienam būs neierobežota piekļuve labiekārtotajam skvēram.

Restaurācija notiek astoņu  sadarbības partneru kopīgā projekta “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos” ietvaros. Cēsu Svētā Jāņa baznīcas restaurācijas projekta I kārtu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF), līdzfinansējumu nodrošina Cēsu novada pašvaldība un Cēsu Sv. Jāņa lauku evaņģēliski luteriskā draudze. Baznīcas restaurācijas kopējās izmaksas prognozētas līdz pat 1,7 miljoniem eiro, no tiem 1,38 miljoni ir ERAF finansējums.

Ziņu kategorijas

Scroll to top