CĒSU SVĒTĀ JĀŅA BAZNĪCAI 735

Tuvojošos nedēļas nogali, kas Cēsīs, kā ierasts šajā sezonā ir gaidāma pasākumiem bagāta, papildina arī viens ļoti nozīmīgs notikums – vecpilsētas centrālais tūrisma objekts, jeb kā pēdējos gados ierasts saukt Cēsu Svētā Jāņa baznīcu – Cēsu sirds – svin savu 735. pastāvēšanas gadadienu.

Gadadienu atzīmējam par godu celtnei, bet jebkuru baznīcu veido cilvēki, tāpēc svētkos piedalīties aicināts ikviens cēsnieks un Cēsu pilsētas viesis. Turklāt, kā jau svinībās – visi pasākumi ir bez maksas.

Svinēt sākam jau piektdien, 28. jūnijā pulksten 19:00. Jubilejas pasākumi tiks atklāti ar koncertu baznīcā „Gregoriskās impresijas”. Koncertā izskanēs gregoriskie dziedājumi un tajos balstīta dažādu laikmetu komponistu mūzika ērģeļu un flautas pavadījumā

Šogad, jubilejas pasākumi plānoti tā, lai savai sirdij tīkamāko spētu izvēlēties jebkuras paaudzes pārstāvis – sākot ar tikko staigāt sākušiem ķipariem, līdz pat cienījamiem senioriem. Tāpēc sestdienu iesāksim diezgan jestri jau pulksten 11:00 ar oriģinālu „Luterāņu stundas” sagatavotu programmu „Laiks dejot”, jeb kristīgo hip-hopu Maldoņa mājas dārzā, Piebalgas ielā 6. Uz to aicināti visu vecumu bērni un jaunieši, lai apgūtu deju soļus, iepazīstos ar kristīgo hip-hop mūziku un tas izpildītajiem.

Tāpat arī būsim īstenojuši savu nodomu aicināt pie mums uzstāties gan visā Latvijā atpazīstamus mūziķus, gan lepoties ar tiem, kuri dzīvo tepat, starp mums – Cēsīs. Sestdien baznīcā koncerts lieliem un maziem „Cēsnieki baznīcā”.  Uz pulksten 12:00 atnākušos priecēs Aizgaļu ģimene, savukārt pulksten 14:00 uzstāsies Raušu ģimene.

Svētku kulminācija gaidāma sestdienas vakarpusē 17:00, kad koncertā „Cēsu sirdij 735” baznīcu visplašākajā šī vārda nozīmē piepildīs skanīgākās no Latvijas balsīm: Ints Teterosvskis un jauniešu koris „Balsis”, un tādas spožas LNO zvaigznes kā: Aivars Krancmanis, Juris Ādamsons, Sonora Vaice, Jānis Apeinis, Evita Zālīte, Romāns Poļisādovs un pianists Ventis Zilberts.

Ar to viss vēl nebeigsies: svētdienas rītā ikviens ir gaidīts uz dievkalpojumu ierastajā laikā pulksten 11:00, bet ne tik ierastā kompānijā. Šoreiz klātienē būs iespējams klausīties arhibīskapa Jāņa Vanaga uzrunu un dzirdēt Rīgas Doma kora skolas un Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņus. Pēc dievkalpojuma 13:15 Rožu laukumā muzikāla sadraudzība un uzkodas.

Baznīca pabeigta un iesvētīta tālajā 1284. gada 24. jūnijā, nosaukta par godu Jānim Kristītājam. Cauri gadsmitiem piedzīvojusi ugusngrēkus, bombardēšanas un neskaitāmas pārbūves, tā joprojām majestātiski paceļas virs Cēsu pilsētas un ir neatņemama ainavas sastāvdaļa, kas jau iztālēm kalpo kā ceļa rādītājs tiem, kas nomaldījušies.

Ziņu kategorijas

Scroll to top