Cēsu Sv. Jāņa baznīcā sākas restaurācijas darbi

Cēsu Sv. Jāņa baznīcā jūlijā sāksies apjomīgi restaurācijas darbi, kas noritēs astoņu  sadarbības partneru kopīgā projekta “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos” ietvaros. Cēsu Sv. Jāņa baznīcas restaurācijas projektu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF), līdzfinansējumu nodrošina Cēsu novada pašvaldība un Cēsu Sv. Jāņa lauku evaņģēliski luteriskā draudze.

Šā gada martā noslēgtā vienošanās par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansēto projektu paredz, ka astoņas Vidzemes pašvaldības atjaunos un attīstīs kopumā deviņus kultūrvēsturiskā mantojuma objektus, radot vietu jauniem kultūras un tūrisma pakalpojumiem. Vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru parakstīja projekta iesniedzējs – Siguldas novada pašvaldība. Tās sadarbības partneri projektā ir Valmieras pilsētas, Cēsu novada, Amatas novada, Pārgaujas novada pašvaldība, Valkas novada dome, un trīs baznīcu draudzes – Valmieras Svētā Sīmaņa evaņģēliski luteriskā draudze, Rubenes evaņģēliski luteriskā draudze Kocēnu novadā un Cēsu Sv. Jāņa lauku evaņģēliski luteriskā draudze.

Dievnama restaurācijas projekta I kārtas īstenošana paredzēta divu gadu laikā – no 2018. līdz 2019. gadam. Draudzes priekšnieks Andis Ozoliņš-Vīksne informē, ka projektā paredzēta pilna fasādes restaurācija, baznīcas un torņa jumta seguma nomaiņa. Apjomīgi darbi noritēs baznīcas ārpusē, kur tiks veikta baznīcas kontrforsu nostiprināšana, pabeigta dievnama hidroizolācija, izbūvēta lietus ūdens drenāžas sistēma un veikti apkārtnes labiekārtošanas darbi. Papildus minētajiem darbiem paredzēta  torņa koka konstrukciju, kā arī dievnama logu un ārdurvju restaurācija. Šajā restaurācijas kārtā speciālisti veiks arī vēsturisko akmens kapa plākšņu un piemiņas zīmju konservāciju. Darbus plānots veikt pakāpeniski, tāpēc dievnama apmeklētājiem, un draudzes locekļiem, lai arī ar zināmiem ierobežojumiem, bet tiks dota iespēja apmeklēt dievnamu. Restaurācijas laikā baznīcas darbība (dievkalpojumu, koncerti u.c.) tiek plānoti ierastajā kārtībā, bet nepieciešamības gadījumā apmeklētāji par ierobežojumiem tiks savlaicīgi  brīdināti. 

Ziņu kategorijas

Scroll to top