BAZNĪCU NAKTS Cēsu Sv. Jāņa baznīcā

BAZNĪCU NAKTS un tās ietvaros rīkotā ATVĒRTO BAZNĪCU DIENA 2024 ir ikgadējs garīgās kultūras notikums Latvijā jau vienpadsmit gadus. Šogad 1. jūnijā arī Cēsu Sv. Jāņa baznīca jau 11. reizi piedalīsies kopīgajā Baznīcu nakts notikumā. Dievnams būs atvērts visas dienas garumā 11.00 – 22.00.

Dienas programma:

✧  16.00 “Vārda piezīmes līnijās” izstādes atklāšana torņa 3. stāvā. Mākslinieces Ingūnas Briedes stāsts par Dieva Vārda (pie)zīmēšanu.
Māksliniece Ingūna Briede no 2022. gada Adventa sākuma dievkalpojumos ļaujas, lai sadzirdētais Dieva vārds uz lapas top par zīmējumu- meditatīvu, noslēpumainu un reizē uzrunājošu, Vārdu atklājošu. Iepriekš nav zināms, kas taps. Ingūnas roka, paņēmusi tintes pildspalvu, sajūtu vadīta velk līnijas…

✧ 17.00 “Meistari un mācekļi” ērģeļmūzikas koncerts. Piedalās Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņi un pedagogi.

✧ 19.00 “Ņem manu roku savējā” tikšanās ar Cēsu kristīgajiem dzejniekiem un dzejas lasītājiem. Būs dzirdama dzejnieku Krista Kalniņa, Evas Dortānes, Mirdzas Kerliņas, Līgas Rimšas, Velgas Gailītes (Džanetes), Zinaīdas Kondratjevas (Rozes) un Andras Gulbes dzeja. Dzejas lasījumus papildinās Viļņa Auziņa saksofona spēle.

✧ 21.00 Mūsu Tēvs lūgšana baznīcās visā Latvijā.

Ziņu kategorijas

Scroll to top