Atjaunotā Cēsu Svētā Jāņa baznīca iekļauta spēlē un grāmatā “Atrastā Latvija”

Arī šogad norisinās Kultūras Ministrijas informatīva kampaņa “Atrastā Latvija”, kuras ietvaros ikviens aicināts piedalīties Latvijas atrašanas spēlē un laimēt grāmatu ar tādu pašu nosaukumu. Spēles noteikumu un maršrutu izklāsts atrodams mājaslapā www.atrastalatvija.lv, tur arī pieejama visa informācija atjaunotajiem un jaunuzceltajiem kultūras un dabas mantojuma objektiem, tajos veiktajiem ieguldījumiem.

Kā informē Kultūras ministrijas Eiropas Savienības fondu departamenta direktore Zanda Saulīte: “Grāmatā aplūkoto 66 objektu atjaunošanas un būvniecības darbi īstenoti kopš 2017. gada četrās kārtās, 22 projektos. Eiropas Savienības fondu finansējumam pašvaldības varēja pieteikties, piesaistot projektu partnerus. Atsevišķos objektos darbi vēl turpinās, tie tiks pilnībā pabeigti 2023. gada nogalē.”

Kā zināms arī Cēsu Svētā Jāņa baznīcas restaurācijas projekta I kārta bijusi iespējama pateicoties Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumam kā arī līdzfinansējumam no Cēsu novada pašvaldības un Cēsu Sv. Jāņa lauku evaņģēliski luteriskās draudzes. Baznīcas restaurācijas kopējās izmaksas atbilda prognozētajiem – 1,7 miljoniem eiro, no tiem 1,38 miljoni ir ERAF finansējums. Cēsu Svētā Jāņa baznīcas atjaunošana atspoguļota astoņās grāmatas lappusēs (no 46.-53.lpp.). Grāmata nebūs pieejama tirdzniecībā, taču tās elektroniskā versija bez maksas pieejama lejupielādei šeit: https://www.atrastalatvija.lv/gramata-atrasta-latvija/. Kādu no drukātajiem eksemplāriem iespējams laimēt, piedaloties spēlē-konkursā “Atrastās Latvijas”. Šogad izlozēti tiks septiņi dalībnieki, kuri grāmatu saņems kopā ar ceļa vēstneša autogrāfu.

Ziņu kategorijas

Scroll to top