Adventa pēcpusdiena Cēsu Svētā Jāņa baznīcā. Kora “Muklājs” koncerts

Sestdien, 5. decembrī, plkst. 15.30 Cēsu Svētā Jāņa draudze aicina uz otrā Adventa ieskaņas pēcpusdienu.

No plkst. 15.30 būs atvērts Adventa tirdziņš, kur vietējie ražotāji un amatnieki priecēs ar īpašiem izstrādājumiem – kārumiem nogaršošanai un dāvanām. Kā skaista Ziemassvētku dāvana būs arī nule izdotā vēsturnieka Gundara Kalniņa grāmata par Cēsu Sv. Jāņa baznīcu. Plkst. 16.00 sāksies kamerkora ”Muklājs” koncerts.

Koncertā skanēs klasiskie Ziemassvētku gaidīšanas laika skaņdarbi – Maurice Duruflee Ubi caritas, V.A. Mocarta Ave Verum Corpus un Laudate Dominum, kuros soprāna solo partiju izpildīs kamerkora “Muklājs” vokālā pedagoģe Laima Lediņa. Bez tam koris atskaņos arī tradicionālo 19. gadsimta beigu komponista Richard Storrs Willis Ziemassvētku dziesmu Pār mazo ciemu ielejā savdabīgā mūsdienu latviešu komponista Valta Pūces aranžijā.

Īpašu vietu koncerta programmā ieņems pasaulslavenā igauņu komponista Arvo Pērta (Arvo Pärt) skaņdarbs Salve Regina, kura skanējumam svētsvinīgo noskaņu piešķirs  ērģelnieka un kamerkora „Muklājs” koncertmeistara Jāņa Karpoviča ērģeļu pavadījums. Kamerkorim „Muklājs” šis būs Salve Regina pirmatskaņojums Cēsu Sv. Jāņa baznīcā. Arvo Pērts šo skaņdarbu ir veltījis Esenes katedrāles 1150. gades svinībām, kuras notika 2002. gadā. Kompozīcija Salve Regina ir arī cieņas apliecinājums Esenes katedrāles virspriestera Hūberta Lūtes (Hubert Luthe) vēlmei apdziedāt Esenes katedrāles Zelta Madonnas statueti – unikālu ar zelta plāksnēm apklātu koka skulptūru, kura kopš 980. gada katedrālē saglabājusies līdz pat mūsu dienām.

Ērģelnieks Jānis Karpovičš  koncertā vēl  atskaņos J.S. Baha, M. Rēgera, S. Franka un D. Bukstehūdes skaņdarbus, kā arī kopā ar kori izpildīs atsevišķus baznīcas korāļus no LELB jaunās dziesmu grāmatas.                                                                                                                                      
Rīgas domes kultūras centra „Iļģuciems” kamerkoris „Muklājs” ir dibināts 1989. gadā, kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Jānis Kokins. Koris ir vairākkārtējs Dziesmu svētku koru karu laureāts un starptautisko festivālu un konkursu laureāts un  dalībnieks.  Pēdējais nozīmīgākais kora sasniegums ir izcīnītais V pakāpes zelta Diploms Pasaules koru olimpiādes atklātajā konkursā 2014. gada jūlijā jaukto kamerkoru grupā. Kolektīva repertuārā ir skaņdarbi no renesanses līdz pat 21. gadsimta mūzikai.

Informācijai par kori sekojiet kora mājaslapā www.muklajs.lv

Koncertu atbalsta p/a “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”

Ieeja par ziedojumiem.

Ziņu kategorijas

Scroll to top